KZK GOP

Komunikacja KZK GOP na Światowe Dni Młodzieży

Teren obsługiwany przez Komunikacyjny Związek Komunalny GOP pokrywa się z obszarem archidiecezji katowickiej oraz diecezji sosnowieckiej i gliwickiej. Szacowana liczba pielgrzymów przybyłych na uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży do miast aglomeracji katowickiej obsługiwanych przez KZK GOP wynosi około 30 tysięcy osób.

Na ten czas Komunikacyjny Związek Komunalny GOP przygotował specjalną ofertę dla pielgrzymów, którzy przybędą do miast aglomeracji z całego świata.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczestników ŚDM

Dla wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży od 20 lipca do 1 sierpnia br. przejazdy autobusami i tramwajami sieci KZK GOP są bezpłatne.

Dokumentem uprawniającym do odbywania darmowych przejazdów będzie identyfikator wydawany przez organizatora Światowych Dni Młodzieży.

Dodatkowe linie autobusowe (23 lipca)

Aby ułatwić dojazd na odbywające się uroczystości, zostanie uruchomiona dodatkowa komunikacja. Największa impreza związana z obchodami ŚDM odbędzie się 23 lipca (sobota) na katowickim lotnisku Muchowiec. Na ten dzień utworzone zostaną specjalne, bezpłatne dla wszystkich pasażerów, linie autobusowe, oznaczone symbolami: S1, S2, S3, obsługiwane przez ponad 20 autobusów przegubowych.

Linia S1 kursować będzie w Katowicach między dzielnicami: Panewnikami, Ligotą, Brynowem (przystanek „Katowice Francuska WORD”) i centrum Katowic (przystanek Katowice Mickiewicza).

Linia S2 kursować będzie w Katowicach na trasie od centrum (zatrzymywać się będzie na przystankach: Katowice Aleja Korfantego, Katowice Mickiewicza, Katowice Dworzec - stanowisko nr 5) do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”);

Linia S3 kursować będzie od Mysłowic przez katowicką dzielnicę Giszowiec do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”).

W tym dniu wprowadzone zostaną również zmiany tras przejazdu dla linii autobusowych numer 12 i 920. Dodatkowo, dla większości kursów autobusów i tramwajów wprowadzona zostanie obsługa taborem o zwiększonej pojemności.

Specjalne linie w Mysłowicach (25-31.07)

Od 25 lipca do 31 lipca specjalne linie uruchomione zostaną również w Mysłowicach. Oznaczone zostaną jako ŚDM 7 i ŚDM 8. Zapewnią one przejazd pielgrzymom uczestniczącym w imprezach organizowanych na terenie tego miasta.

Linia ŚDM7 kursować będzie w Mysłowicach na trasie: od dzielnicy Wesoła przez Larysz, Morgi, Brzezinkę, Brzęczkowice, centrum (przystanek Dworzec PKP), Janów do dzielnicy Bończyk (przystanek Bończyk MOSiR, utworzony przy hali sportowej).

Linia ŚDM8 kursować będzie od dzielnicy Kosztowy przez Brzezinkę, Brzęczkowice, centrum (przystanek Dworzec PKP) do dzielnicy Bończyk (przystanek Bończyk MOSiR, utworzony przy hali sportowej).

28 lipca papież Franciszek odwiedzi Częstochowę. W związku z tym wydarzeniem autobusowa komunikacja nocna umożliwiająca dojazd do dworców kolejowych, realizująca kursy ze środy na czwartek, obsługiwana będzie taborem o zwiększonej pojemności.


Załączniki
Linie KZK GOP

Linki do stron zewnętrznych
Szczegółowe rozkłady jazdy komunikacji KZK GOP